mgr Magdalena Lisiak. Psycholog, psychoonkolog, psychotraumatolog. Terapeuta Simontonowski w trakcie procesu certifikacji.

Magdalena Lisiak jest magistrem psychologii o specjalności: psychologia kliniczna i osobowości, absolwentką WSB-National Louis University w Nowym Sączu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii, psychotraumatologii, uzależnień behawioralnych, interwencji kryzysowej.

Uczestniczyła w licznych szkoleniach min. Suicide Asist – Applied Suicide Intervention Skils Traing, I stopień Racjonalnej Terapii Zachowania, jest także absolwentką szkoły onkowolontariatu.

Pomaga osobom dorosłym i młodzieży.Główne obszary pracy z klientem : interwencje kryzysowe związane z próbami samobójczymi , radzenie sobie ze stresem, wsparcie osób przewlekle chorych onkologicznie i ich bliskich, wsparcie osób w żałobie, wsparcie osób z niepełnosprawnością w wyniku choroby lub wypadku oraz dla seniorów i ich opiekunów w mierzeniu się z problemami wieku podeszłego i odnajdywanie na nowo sensu życia.Wsparcie osób doznających trudności w relacjach z bliskimi oraz osób mieszkających na emigracji.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w pracy z osobami z niepełnosprawnością w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ostrowie Wielkopolskim, Hospicjum św. Łazarza w Krakowie oraz dziennym ośrodku opieki dla osób starszych.

Od wielu lat poświęca swój wolny czas pracując jako wolontariuszka w organizacjach pozarządowych min. udziela się na infolinii wsparcia dla osób z myślami samobójczymi oraz osób bliskich i ich rodzin, które są w żałobie po stracie. Wspiera telefonicznie osoby niewidome i słabowidzące w The National Council for the Blind of Ireland. Za zasługi w niesieniu pomocy innym Magdalena Lisiak została wyróżniona prestiżowym odznaczeniem Volonteer Ireland Awards.

Główne obszary szkoleń: radzenie sobie ze stresem w chorobie onkologicznej przez chorego i jego bliskich, metody i techniki terapii simontonowskiej, radzenie sobie z lękiem przed śmiercią, komunikacja interpersonalna w sytuacji kryzysu choroby, radzenie sobie z trudnymi emocjami i negatywnymi przekonaniami