Radzenie sobie ze stresem przez kontakt ze zwierzętami

Pewnie jak większość z Was, nie przepadam za skutkami ubocznymi zimy. Dlatego choć na obrazku przenoszę się w świat zieleni w wyjątkowym towarzystwie!

Kolejna odsłona metod walki ze stresem. Witajcie w królestwie bezwarunkowej miłości- miłości zwierząt do człowieka, w drugą stronę, niestety! bywa różnie. 

Dogoterapia, felinoterapia, hipoterapia- najpopularniejsze, a to wcale nie jest wyczerpane spectrum możliwości leczniczych zwierząt- od maleńkich do największych. 

Temat korzystnego wpływu zwierząt na zdrowie ludzi stał się obiektem badań od około 1960 roku. Obecnie wiadomo, że kontakt ze  zwierzętami zapobiega rozwojowi chorób, zmniejsza poziom odczuwanego stresu. Dzieci pobudza do troski o innych i odpowiedzialności za życie. Jest także istotnym elementem terapeutycznym w przypadku chorób psychicznych, niepełnosprawności fizycznej, zaburzeń geriatrycznych etc.

Zaryzykuję tezę, że dom, w którym brakuje zwierząt, albo uważności na zwierzęta, jest pusty. Nie ma w nim bezinteresowności i radości dawania po prostu.

Źródła:

https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C77946%2Ckontakt-ze-zwierzetami-redukuje-stres.html