Depresja jest chorobą, która wymaga leczenia farmakologicznego i psychoterapii. Jednakże, natura może pomóc w łagodzeniu objawów depresji. Akupunktura poprawia krążenie krwi w mózgu, zwiększa wydzielanie endorfin i serotoniny, a tym samym korzystnie wpływa na nastrój, łagodzi lęk i zmniejsza objawy depresji¹. Zioła na depresję stosuje się głównie przy lekkich objawach, nerwicy, zaburzeniach nastroju i stanach lękowych².

Jeśli masz objawy depresji, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od zdrowia psychicznego. Oni mogą pomóc Ci dobrać odpowiednie leczenie dla Twojego stanu zdrowia.

Źródło:

1) Naturalne leczenie depresji. Metody, które warto stosować. https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/psychiatria/naturalne-leczenie-depresji-metody-ktore-warto-stosowac-aa-Vf4z-hr4v-HQ5f.html Data uzyskania dostępu 2.04.2023.
(2) Zioła na depresję i nerwicę – zobacz, które rośliny mogą pomóc. https://www.drmax.pl/blog-porady/ziola-na-depresje-nerwice Data uzyskania dostępu 2.04.2023.
(3) Jak pomóc sobie i innym w depresji | Pacjent. http://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji Data uzyskania dostępu 2.04.2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *