Psychologia urody to dziedzina zajmująca się tym, jak ludzie postrzegają i oceniają własny i cudzy wygląd, jakie są ich motywacje i oczekiwania związane z poprawianiem urody, oraz jakie są skutki psychologiczne i społeczne takich działań¹². Psychologia urody bada również wpływ kultury, mediów i mody na kształtowanie się ideału urody, który jest zmienny i zróżnicowany w zależności od czasu i miejsca¹. Psychologia urody zajmuje się także problemami zdrowia psychicznego związanymi z wyglądem, takimi jak zaburzenia odżywiania, dysmorfofobia czy uzależnienie od operacji plastycznych³.

Źródło: (1) Dlaczego poprawiamy swoją urodę? – Jak wyglądać młodo w każdym wieku. https://www.zatrzymajmlodosc.pl/psychologia/item/239-dlaczego-poprawiamy-swoja-urode-analiza-psychologa Data uzyskania dostępu 13.03.2023.
(2) PSYCHOLOGIA URODY – WIRTUALNA KLINIKA. https://wirtualnaklinika.pl/anti-aging/psychologia-urody/ Data uzyskania dostępu 13.03.2023.
(3) Psychologia operacji plastycznych – PoradnikZdrowie.pl. https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zdrowie-psychiczne/psychologia-operacji-plastycznych-zalety-i-niebezpieczenstwa-aa-e1EL-Hp8M-iYWg.html Data uzyskania dostępu 13.03.2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *