Inteligencja emocjonalna to zdolność rozumienia, wykorzystywania i zarządzania własnymi emocjami w pozytywny sposób w celu złagodzenia stresu, skutecznej komunikacji, empatii dla innych, pokonywania wyzwań i rozładowywania konfliktów². Inteligencja emocjonalna obejmuje także umiejętność rozpoznawania stanów emocjonalnych własnych oraz innych osób i radzenia sobie ze stanami emocjonalnymi innych osób¹. Inteligencja emocjonalna jest ważna dla naszego zdrowia psychicznego, relacji społecznych i sukcesu zawodowego³⁴.

Źródło: (1) Inteligencja emocjonalna – czym jest, na co wpływa i jak ją rozwijać?. https://www.medonet.pl/zdrowie,inteligencja-emocjonalna—definicja–kompetencje-emocjonalne–kompetencje-spoleczne,artykul,1729352.html Data uzyskania dostępu 13.03.2023.
(2) Inteligencja emocjonalna – Wikipedia, wolna encyklopedia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja_emocjonalna Data uzyskania dostępu 13.03.2023.
(3) Inteligencja emocjonalna: czym jest i jak ją budować? 10 oznak ludzi z …. https://www.focus.pl/artykul/inteligencja-emocjonalna-czym-jest-i-jak-ja-budowac-10-oznak-ludzi-inteligentnych-emocjonalnie Data uzyskania dostępu 13.03.2023.
(4) Inteligencja emocjonalna – co to jest … – PoradnikZdrowie.pl. https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/emocje/inteligencja-emocjonalna-czym-jest-cechy-osob-inteligentnych-emocjonalnie-aa-Syrb-z4xW-jS4e.html Data uzyskania dostępu 13.03.2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *