Opieka psychologiczna dla pracowników

Pomoc psychologiczna dla pracowników stanowi obecnie istotny element dbania o rozwój i efektywność firmy. To nowoczesny benefit, który dostrzega, jak ważnym jest dobre samopoczucie pracownika i oferowanie mu pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Problemy osobiste, zawodowe, doświadczanie silnego stresu, kryzysów, rzutują na wydajność i motywację pracownika. Dodatkowo, zaoferowanie przez pracodawcę wsparcia psychologicznego daje poczucie bezpieczeństwa i stanowi dla wielu pracowników przystępną metodę uzyskania niezbędnej pomocy. 

Po pandemii Covid-19 rynek pracy został zrewolucjonizowany poprzez upowszechnienie zdalnych form wykonywania obowiązków służbowych. Tym samym pracownicy zostali postawieni przed koniecznością zmiany dotychczasowego sposobu i warunków pracy, poradzenia sobie z wyzwaniem organizacji pracy własnej czy ograniczenia osobistych kontaktów ze współpracownikami. Okoliczności takie u wielu powodują ogromne wyzwanie i stres, w konsekwencji uderzając w zdrowie psychiczne.   

Zapewnienie profesjonalnej opieki psychologicznej w firmie jest optymalnym sposobem dbania o dobrostan zarówno pracownikom wykonującym swoje obowiązki stacjonarnie, jak i zdalnie. Opieka taka powinna być kompleksowa- uwzględniać potrzeby pojedynczych pracowników, jak i wyposażać ogół pracowników w wiedzę i metody dbania o zdrowie psychiczne. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Zleceniodawców i mając na względzie kompleksowe otoczenie wsparciem pracowników przedsiębiorstw oferujemy:

  • pomoc psychologiczną świadczoną w siedzibie firmy
  • pomoc psychologiczną w formie zdalnej (czat, wideokonsultacje, telefon)
  • psychoedukacja (szkolenia, webinary).

Forma pracy oraz liczba konsultacji ustalana jest indywidualnie, zgodnie z zapotrzebowaniem Klienta.